אודות גלגל הפקות סרטים

חברת גלגל הפקות היא חברת הפקות סרטים בניהולה של סמדר גל. החברה יוזמת, מתעדת ומפיקה סרטים תיעודיים וסרטי משפחה מעל 15 שנה.
החזון של החברה הוא לתעד, לספר ולנצור את ההסטוריה של משפחות ושל אזרחים שעלו והיגרו לארץ ישראל ושל עם המתחדש בארצו.
סמדר גל במאית ועורכת סרטים, מורה מעשית לעריכת ווידאו למבוגרים ונוער, בעלת BFA בהפקה MA בבינתחומיות באמנות (בהצטיינות) ואקדמאית בתחום התרבות החזותית .

קורס עריכת ווידאו עם סמדר גל

ועוד על האהבה לקולנוע

בילדותי המוקדמת גדלתי במושב כפר יחזקאל, בה בכל סוף שבוע היו מקרינים סרט לאחר צאת השבת. הרבה מאוד סרטים ראינו אז. אמריקאים הוליוודיים, כל הקלאסיקות המוכרות, קומדיות , מערבונים וכמובן סרטי הרפתקאות. אלו היו סרטים יפים, הרי אמרנו סרטים לילדים. אני יכולה להיזכר היום בקול המיוחד של מקרנת הסרטים הישנה ושל הגלגל אשר עליו יושב הסרט. קול הצקצוק של הגלגל המתגלגל שלא עוצר אף פעם גם אם היה לנו רגע מרגש שרצינו להתעכב עליו ולנצור. כשבגרתי היה לי ברור שאלך ללמוד קולנוע, אהבתי סרטים ואהבתי את היופי שעולה מהם. אהבתי את היכולת שלהם לגרום לנו להבין משהו נוסף על החיים ולשנות את אופן ההתבוננות שלנו על החיים. בדיעבד ובמרחק השנים נראה שהמפגש שלי עם הקולנוע היה מכריע ואין לי ספק שחיי היו נראים אחרת באם המפגש הזה לא היה קורה.

ועוד על האהבה למקום

אהבתי למקום ולסיפורי חיים הקשורים במקום החלה בשנות בגרותי אשר עשיתי בקיבוץ ניר דוד שבעמק בית שאן, עמק המעיינות של היום. שעות רבות ביליתי בעבודה במדגה ובבריכות הדייג של הקיבוץ. החברה בקיבוץ של אז היתה מאוד קהילתית , מקומית וכולם הכירו את כולם. אני זוכרת הרבה מאוד סיפורים אישיים לאורך השנים וחלק לא מבוטל מזמני הוקדש להאזנה לסיפורים של הוותיקים על ההיסטוריה של המקום, מפעל חייהם ומעשיהם. הסיפורים האלו היו כמובן מתובלים בסיפורים אישיים על אהבות גדולות, על אכזבות ועל חלומות שהתגשמו וחלומות שייחלו להם להתגשם. המקום עצמו לא השתנה תכופות והיווה מעין שריד של המציאות המוקדמת, העבר בקיבוץ לא נדחק אלא דובר, סופר ונכח לא מעט. יש להוסיף לזה את האורחים, מתנדבים ומכרים שהגיעו מבחוץ לאורך השנים והקיבוץ היה עבורם תחנה חשובה ממנה יצאו ואליה שבו לא מעט. עם עזיבתי את הקיבוץ והמעבר לעיר, הפתיעה אותי אז האהבה הגדולה של התושבים לחדש ולחידושים. אני נשארתי עם האהבה למסורת של סיפורים בעל פה ורצון לדעת וללמוד את העבר

אודות

חברת גלגל הפקות היא חברת הפקות סרטים בניהולה של סמדר גל.החברה יוזמת, מתעדת ומפיקה סרטים תיעודיים וסרטי משפחה מעל 15 שנה והחזון שלה הוא לתעד, לספר ולנצור את ההסטוריה של משפחות ושל אזרחים שעלו והיגרו לארץ ישראל ושל עם המתחדש בארצו. סמדר גל במאית ועורכת סרטי תעודה, BFA בהפקה MA בבינתחומיות באמנות (בהצטיינות) ואקדמאית בתחום התרבות החזותית .

קורס עריכת ווידאו עם סמדר גל

ועוד על האהבה לקולנוע

בילדותי המוקדמת גדלתי במושב כפר יחזקאל, בה בכל סוף שבוע היו מקרינים סרט לאחר צאת השבת. הרבה מאוד סרטים ראינו אז. אמריקאים הוליוודיים, כל הקלאסיקות המוכרות, קומדיות , מערבונים וכמובן סרטי הרפתקאות. אלו היו סרטים יפים, הרי אמרנו סרטים לילדים. אני יכולה להיזכר היום בקול המיוחד של מקרנת הסרטים הישנה ושל הגלגל אשר עליו יושב הסרט. קול הצקצוק של הגלגל המתגלגל שלא עוצר אף פעם גם אם היה לנו רגע מרגש שרצינו להתעכב עליו ולנצור. כשבגרתי היה לי ברור שאלך ללמוד קולנוע, אהבתי סרטים ואהבתי את היופי שעולה מהם. אהבתי את היכולת שלהם לגרום לנו להבין משהו נוסף על החיים ולשנות את אופן ההתבוננות שלנו על החיים. בדיעבד ובמרחק השנים נראה שהמפגש שלי עם הקולנוע היה מכריע ואין לי ספק שחיי היו נראים אחרת באם המפגש הזה לא היה קורה. מ

ועוד על האהבה למקום

אהבתי למקום ולסיפורי חיים הקשורים במקום החלה בשנות בגרותי אשר עשיתי בקיבוץ ניר דוד שבעמק בית שאן, עמק המעיינות של היום. שעות רבות ביליתי בעבודה במדגה ובבריכות הדייג של הקיבוץ. החברה בקיבוץ של אז היתה מאוד קהילתית , מקומית וכולם הכירו את כולם. אני זוכרת הרבה מאוד סיפורים אישיים לאורך השנים וחלק לא מבוטל מזמני הוקדש להאזנה לסיפורים של הוותיקים על ההיסטוריה של המקום, מפעל חייהם ומעשיהם. הסיפורים האלו היו כמובן מתובלים בסיפורים אישיים על אהבות גדולות, על אכזבות ועל חלומות שהתגשמו וחלומות שייחלו להם להתגשם. המקום עצמו לא השתנה תכופות והיווה מעין שריד של המציאות המוקדמת, העבר בקיבוץ לא נדחק אלא דובר, סופר ונכח לא מעט. יש להוסיף לזה את האורחים, מתנדבים ומכרים שהגיעו מבחוץ לאורך השנים והקיבוץ היה עבורם תחנה חשובה ממנה יצאו ואליה שבו לא מעט. עם עזיבתי את הקיבוץ והמעבר לעיר, הפתיעה אותי אז האהבה הגדולה של התושבים לחדש ולחידושים. אני נשארתי עם האהבה למסורת של סיפורים בעל פה ורצון לדעת וללמוד את העבר.

השירותים שלנו

סרטי תעודה >

סרטי חיים שכאלה >

סרטי הנצחה וזיכרון >

גלגל הפקות - סרטים שהם נכס

הפקת סרט  כמוה כהרכבת פאזל של אלפי חלקים קטנים. רק ש”במשחק הפאזל שלנו”, אין קופסה ובה כל החלקים. כאן, צריך להיות בראש וראשונה תחקירן שיודע לאתר, למצוא, לאסוף ולרכז את כל החלקים. שלב התחקיר המעמיק הוא אחד הגורמים המרכזיים לאיכותו, הצלחתו של הסרט ולערכו הרב כאלמנט תדמיתי , עסקי, אישי והנצחתי
של  זיכרון והוקרה למפעל חיים. אל התחקיר המקיף שבמהלכו אני “הופכת כל אבן בשטח”,
מצטרף יתרון הניסיון הקולנועי בהפקת סרטים אלה. 
 אחרי יותר מ-20 שנים של עשייה קולנועית דוקומנטרית ועסקית , אני יכולה לחזור ולומר בענווה וצנעה:
“הגעת לכתובת הנכונה.”

סמדר גל